Scheidingsbemiddelingskantoor vestigt zich in De Wijk

Bijna een op de twee huwelijken of een geregistreerd partnerschap eindigt in een scheiding. Drenthe was jarenlang de provincie met de minste scheidingen. Maar dat aantal is fors toegenomen de laatste jaren. Ook in de gemeente de Wolden is een toename te bespeuren. Zeker als er kinderen in het spel zijn, of als de partners een eigen woning of bedrijf hebben krijgt de afwikkeling van een echtscheiding vaak ook nog een juridische, financiële of fiscale nasleep. Peter Huigen beschouwt deze afwikkeling als ‘dankbaar werk’. Deze week opent hij de deuren van zijn scheidingsbemiddelingskantoor aan de Dorpsstraat 72C in De Wijk.

Huigen is in het dorp niet geheel onbekend. De van oorsprong geboren Rotterdammer woont alweer 21 jaar in De Wijk. En was vele jaren het gezicht van de voormalige VSB Bank en Fortisbank. Later omgedoopt in de ABN- Amro bank. Na de zoveelste reorganisatie besloot hij de stap te zetten om voor zich zelf te beginnen. Eind vorig startte hij de opleiding tot mediator. Inmiddels is Huigen gecertificeerd scheidingsbemiddelaar. Na een periode waarin hij vanuit huis werkte, kreeg hij onlangs de gelegenheid om een gedeelte achter de nieuw gevestigde regiobank te huren. Een kans die hij met twee handen aangreep.

Huigen regelt de afhandeling van een scheiding van A tot Z onder de vlag van Scheidingscentrum Nederland. Deze organisatie heeft specialisten op juridisch, financieel en fiscaal gebied in dienst. Huigen: ‘Een advocaat kan dit ook doen, maar daaraan hangt een zeker prijskaartje. Wij hanteren daarom verschillende tarieven voor partners met of zonder kinderen, een eigen woning of een bedrijf. Van eenvoudige tot hele complexe scheiding, geen scheiding is eigenlijk hetzelfde’.

Het helpen van mensen, zodat ze weer toekomstperspectief hebben is volgens de scheidingsbemiddelaar een ‘hele dankbare’ taak. ‘Het bemiddelen tussen de partners kan emotionele vormen aannemen zeker als er een andere partner in het spel is. Dit kan soms hoog oplopen, of eindigen in een vechtscheiding. Juist dat moet je te allen tijde zien te voorkomen. Vandaar dat we meerdere gesprekken voeren met de betrokkenen. Dit is zeker in het belang van de kinderen. De gemaakte afspraken worden conform de wet vastgelegd in een echtscheidingsconvenant , dat goed gekeurd moet worden door een rechter. Voor kinderen tot 18 jaar is een ouderschapsplan zelfs verplicht.’

Dat het percentage echtscheidingen in Drenthe de laatste jaren expliciet is toegenomen is volgen Huigen een gevolg van de ‘mondigheid’ van de mensen. ‘Het is geen schande meer, het taboe is er nu wel vanaf. Wie meer vrijblijvende informatie wenst kan ook binnenlopen tijdens de zgn. inloopuren. Deze zijn op donderdagen van 10.00 –12.00 uur. ‘Er voor zorgen dat de partners op een goede manier uit elkaar gaan, daar gaat het om’. Peter Huigen telnr 0522-741438. Mobiel: 06-15041825;/of www.scheidingscentrum-nederland.nl


1 comments

Geef een reactie