

Volgende week woensdag 24 september om 16.30 uur opent restaurant Mulino haar deuren. Vanaf april wordt er al volop geklust om het voormalige bankgebouw, waar voorheen de AMRO kantoor om te toveren tot een sfeervolle restaurant. De Wiekers kunnen bijna niet wachten tot ze weer een restaurant krijgen waar ze uit eten kunnen gaan, een pizza of shoarma kunnen bestellen of gewoon een drankje kunnen drinken.
Om de streefdatum te halen is het nog even alle zeilen bijzetten volgens eigenaar Popko Schuitema, ‘maar het gaat lukken’. Iedereen helpt mee, ook het keukenpersoneel wordt ingezet. Chef kok Hassan Khairi hanteert op dit moment de verfkwast nog, maar vanaf volgende week donderdag 25 september is de keuken zijn domein. En Zwaait hij hier scepter.
Niets doet meer denken aan een statistisch bankkantoor. De oude bankkluis is verbouwd tot koelcel en in het restaurants komen stoelen en tafels te staan. Hier is plaats voor ongeveer 50 tot 60 personen om te zitten. Zodat er ook groepen ontvangen kunnen worden.



In het linker gedeelte van het pand is de winkel van RS Kaas en streekproducten zoals: Noten, kaas, worst jam en wijn. ‘Een beetje dezelfde producten die we verkopen bij Rouveen Kaasspecialiteiten maar dan iets uitgebreider’. Dit is de rijdende kaaswinkel waar Schuitema nog eigenaar van is.
Tevens is bij de Wijkbrug woonachtige ondernemer van plan om pizza’s en broodjes te gaan bezorgen in De Wijk e.o. ‘Er worden twee Smarts aangeschaft zodat alles snel bezorgd kan worden. Ik heb er alle vertrouwen in. Met Hassan in de keuken moet dat goed komen. We gokken een beetje op het publiek dat hier straks een lekkere pizza komt bestellen. Mensen die hier zijn om te shoppen en een broodje willen eten. Toeristen die een kopje koffie willen drinken, of een ijsje willen eten. Ook gaan we verschillende soorten bier verkopen in flesjes aan de tap. Voor ieder wat wils. Want we zitten niet aan een brouwer vast. Kwalitatief moet het allemaal in orde zijn, en betaalbaar natuurlijk’.
De opening op 24 september moet een feestelijke moment worden. Schuitema: ‘We willen de schoolkinderen nog uitnodigen om een ijsje te komen eten, en om een ballon op te laten. Verder kan iedereen een kijkje komen nemen, iets eten en wat drinken. Vanaf dat moment is alles operationeel en zijn we er klaar voor. We hebben er echt zin in’.