Ruinerwold loopt zich stuk op BEW

Na de overwinning tegen Lemmer was het voor Ruinerwold zaak om door te pakken in Vledder. In de jaren ’90

Na de overwinning tegen Lemmer was het voor Ruinerwold zaak om door te pakken in Vledder. In de jaren ’90 voetbalde Ruinerwold voor het laatst tegen BEW, dus het wist niet echt goed wat het kon verwachten.

Ruinerwold verwachtte geen biljartlaken in Vledder aan te treffen, maar deze emulsie aan grondstoffen sloeg alles. Een mix van gortdroog zand, pollen gras en korrels kalk/kunstmest bleek het veld te zijn. Het leidde bij iedere pass tot een stofwolk á la Neeskens in 1974, waardoor het voetballend geen gemakkelijke middag zou worden.

Toch opende Ruinerwold de middag spectaculair met twee flinke kansen in de eerste minuten. Vooral Van Berkum was dicht bij de openingstreffer, maar kwam een teenlengte te kort om de voorzet van Loof binnen te tikken. Waar Ruinerwold dacht er gelijk lekker in te zitten, opende BEW de score. Doelman Fijnheer schoot de bal tegen een afjagende BEW’er, waarna de bal nogal gelukkig bij Ramon Wink op een presenteerblaadje terechtkwam: 1-0.

Deze openingstreffer was het startsein voor een moeizame Ruinerwoldse middag. Het veld leende zich niet echt voor het opbouwen van een aanval en lange ballen brachten BEW niet echt in de problemen. Ook kwamen daar personele problemen bij. Van Berkum moest er vroeg geblesseerd af en zijn vervanger Stijn Smid haakte ook al in de rust geblesseerd af.

In de tweede helft probeerde Ruinerwold wel een belegering op te zetten, maar de kansen bleven uit. BEW loerde op de counter en werd af en toe gevaarlijk. Uiteindelijk maakte Zijlstra in de slotfase zelfs de 2-0 uit een corner, waarna Ruinerwold wist dat het gebeurd was. Klein lichtpuntje was in ieder geval de invalbeurt van jongeling Henk-Lasse Emmink.

Na 90 minuten en wat extra tijd maakte de uitstekend fluitende Smook Brands een einde aan de wedstrijd. BEW kon terugkijken op een knappe prestatie en voor Ruinerwold werd het een middag om snel te vergeten.

Maar niet gevreesd, donderdag een nieuwe kans voor Ruinerwold. Het speelt dan om 19.30 de inhaalwedstrijd in Makkinga, tegen Sportclub Makkinga.

Add a comment

Geef een reactie